Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 16:00
·
Katowice (40-048)
ul. Tadeusza Kościuszki 26/3
Bytom (41-902)
ul. Kraszewskiego 1/1
Zaufaj nam!
Umów się na spotkanie
Zadzwoń

O mnie

Kilka słów o mnie
Sylwia Owczarek

Kilka słów o mnie

Witam Państwa serdecznie na stronie mojej kancelarii. Jest mi bardzo miło tutaj Państwa gościć, wierząc jednocześnie, że ta wizyta zaowocuje nawiązaniem ze mną kontaktu bezpośredniego a w konsekwencji rozpoczęciem współpracy biznesowej.

Nazywam się Sylwia Owczarek. Jestem radcą prawnym. Posiadam także uprawnienia mediatora gospodarczego oraz inspektora ochrony danych osobowych. Posługuję się jeżykiem włoskim i angielskim. Od kilku lat prowadzę Kancelarię, która jest moim miejscem pracy i nierzadko źródłem satysfakcji a dla tych z Państwa, którzy ze mną nawiązali lub nawiążą w przyszłości współpracę, mam nadzieję symbolem skutecznego narzędziem do rozwiązywania często trudnych dla Państwa spraw.

rzez wiele lat zdobywając wiedzę i umiejętności podczas aplikacji radcowskiej jednocześnie prowadziłam także działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w branży produkcji spożywczej. Doświadczenie, które zdobyłam pracując w biznesie pozwala mi spojrzeć na tych z Państwa którzy prowadzą własne firmy ze zrozumieniem oraz wielkim szacunkiem. Tylko przedsiębiorca jest bowiem w stanie zrozumieć oczekiwania drugiego przedsiębiorcy i nierzadko przyczyny dla których zmuszeni jesteście Państwo podejmować trudne dla siebie decyzje. Wiedza prawnicza oraz znajomość przepisów pozwoliły mi niejednokrotnie uniknąć pułapek a także uchronić siebie i prowadzoną przeze mnie firmę od najgorszego. Nie sposób bowiem poruszać się w tym świecie bez asysty sprawnego i oddanego sprawie prawnika, którym wówczas Ja byłam sama dla siebie. Dziś zdobytym w biznesie doświadczeniem i umiejętnościami prawnika dzielę się z Państwem, zajmując się świadczeniem pomocy prawnej dedykowanej w szczególności przedsiębiorcom lub tym, którzy taką działalność planują rozpocząć.

Każdy biznes rodzi się od pomysłu, pierwszej zapisanej kartki papieru i entuzjazmu tworzenia przestrzeni zawodowej i zarobkowej według własnych zasad, który temu towarzyszy. By ta radość przerodziła się w oczekiwany długofalowy sukces koniecznym jest znalezienie solidnych i rzetelnych współpracowników i partnerów, w tym zaufanego prawnika, który będzie czuwał by podejmowane decyzje były nie tylko zgodne z przepisami prawa ale i także by okazały się skutecznymi narzędziami w drodze do osiągnięcia celu.

Celem, który mi przyświeca jest zapewnienie Państwu bezpiecznych i komfortowych warunków działania, tak by realizacja Państwa zamierzeń stała się przyjemnością, zaś budzące często lęk procedury wdrażania projektów w życie lub pojawiające się w trakcie tego procesu trudności przestały tak niepokoić. W zakresie świadczonych usług oferuję pomoc świadczoną kompleksowo w formie stałej współpracy lub doraźnie, na każdym etapie prowadzonej działalności. Zakres zlecanych spraw obejmuje w szczególności segment prawa spółek handlowych, prawa cywilnego i gospodarczego, prawa umów, prawa administracyjnego i prawa pracy, prawa upadłościowego i naprawczego, egzekucję, prawo karne gospodarcze oraz prawo ochrony danych osobowych. Jako kancelaria wykonujemy kompleksowe audyty prawne podmiotów, reprezentujemy Państwa przed organami administracji, sądami powszechnymi i podczas negocjacji z partnerami biznesowymi. Dla przedsiębiorców którzy zdecydowali się polubownie rozwiązać swój spór oferujemy prowadzenie mediacji lub też reprezentację w postępowaniu mediacyjnym. Świadczymy także usługi Inspektora ochrony danych osobowych oraz wykonujemy audyty RODO.

W zakresie oferowanych przez moją kancelarię usług znajduje się także reprezentacja osób indywidualnych w postępowaniach w sprawach karnych- w tym obrona oskarżonych, cywilnych, spadkowych oraz z zakresu prawa rodzinnego. Szczegółowy zakres świadczonych usług znajduje się w dedykowanej tej materii zakładce, do zapoznania się z którą zapraszam.

Celem zapewnienia Państwu pełnego wsparcia od lat współpracuję z doświadczonymi w swojej dziedzinie profesjonalistami doradcą podatkowym i biurem rachunkowym, adwokatem, biurem detektywistycznym, lekarzem psychiatrą, notariuszem oraz innymi radcami prawnymi. Często wychodzenie z problemów wymaga bowiem podjęcia działań na wielu płaszczyznach, moją rolą zaś jest Państwu te drogę ułatwić, korzystając z doświadczenia innych zaufanych specjalistów.

Starając się dostosować do Państwa oczekiwań w kancelarii obowiązuje cennik usług którego wprowadzenie ma na celu zapewnienie przejrzystości rozliczeń z Kancelarią.

W celu ułatwienia kontaktu z kancelarią do państwa dyspozycji oddajemy także formularz kontaktowy, którego przesłanie z kolei umożliwia nam szczegółową analizę zagadnienia jeszcze przed pierwszym spotkaniem z Państwem. Pragniemy poinformować, iż jego wypełnienie i przesłanie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu świadczenia usług oraz obowiązującą w kancelarii polityką ochrony danych osobowych.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Mec Sylwia Owczarek